24-godzinny hackathon programowania! 03.12.2022

Z piątku na sobotę, 2-3 grudnia, odbył się 24-godzinny hackathon. Wzięło w nim udział 21 zespołów, liczących łącznie 62 osoby. Temat przewodni wydarzenia, który uczestnicy podczas rozpoczęcia, brzmiał - "Ucieczka z miasta". Każdy zespół miał dowolność w wyborze ostatecznej formy projektu.

• Zwycięzcami została drużyna "Q34 Studio" z grą "Return to the ranch" (gra typu endless runner, w której kurczak ucieka z miasta na farmę goniony przez pracowników znanej sieci fast-food).
  • Drugie miejsca zajął zespół "Aaaaa" za aplikację "Travello" (aplikacja do inspirowania ludzi do częstszego spędzania czasu z daleka od miasta i spopularyzowania lokalnych pomników natury).
  • Trzecie miejsce należało do drużyny "Wściekli Winklarze" za aplikację "Camp Buddy" (aplikacja do organizowania się w grupy chcące wspólnie spędzić czas poza miastem w różnych formach aktywności).

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zespołom, które tak licznie stanęły do rywalizacji.

Uczestnikom towarzyszył szereg atrakcji: sala VR, game room (PS5, planszówki, szachy, karcianki, ping pong, piłkarzyki), sala druku 3D (za którą odpowiadali Paulina Serdeczna i Kacper Zawada) oraz mini bufet (pizza, tosty, kawa, herbata).

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie mentalne oraz merytoryczne od nauczycieli-opiekunów, mentorów oraz organizatorów. Serdecznie dziękujemy wszystkich zaangażowanym nauczycielom - Pani Dyrektor Alicji Kwiatek, Panu Dyrektorowi Jackowi Kwiatkowi, Pani Agnieszce Strydzińskiej, Pani Karolinie Abramowicz, Panu Mirosławowi Mościckiemu, Panu Jarosławowi Cichońskiemu, Panu Mateuszowi Moszczyńskiemu, Panu Rafałowi Andrusieczko, Panu Radosławowi Mądrykowi, Panu Robertowi Szalewiczowi, Panu Sylwestrowi Jaworskiemu, Panu Adamowi Czarniawskiemu.

Cieszymy się, że uczestników swoją wiedzą wspierali tak licznie przybyli mentorzy - nasi absolwenci: Angelika Iskra, Oliwia Raciborska, Michał Makarczuk, Konrad Szymański, Kamil Buczyński, Tomasz Borowski, Adam Hallman, Oskar Domingos, Kacper Pomorski, Konrad Byczyński oraz Aleksander Zioło.

Wydarzenia zorganizował zespół uczniów z klas 4G i 4C: Wiktoria Janaszek, Katarzyna Pstrokońska, Katarzyna Kowalska, Maksymilian Gaszewski, Bartosz Poszelężny, Bernard Kałużyński, Aleks Zych, Igor Górnik, Sergiusz Brasławski, Hubert Bertin, Michał Pikulski.

Teraz zbieramy siły po tym wyczerpującym wydarzeniu i już od poniedziałku ruszamy z grudniowymi! A kolejny hackathon już za rok!