8. edycja Konkursu "SCI#CODE rozstrzygnięta! 22.03.2021

W piątek, 19 marca, odbył się finał 8. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatyczne "SCI#CODE". W pierwszym etapie udział wzięło ok. 200 uczestników - uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Do finału awansowało 28 najlepszych z nich. W sobotę finaliści zmierzyli się 20 pytaniami i zadaniami z zakresu programowania, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i urządzeń techniki komputerowej.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili przedstawiciele Partnerów Konkursu: Pan dr inż. Łukasz Nozdrzykowski (Prodziekan Wydziału Informatyk i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie), Pan dr inż. Mirosław Mościcki (Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), Pan Marcin Skonieczny (członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia "Klaster ICT Pomorze Zachodnie"), Pan dr hab. Karol Kuczera (Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego) oraz Pan Paweł Kopalki (Codelab sp. z o.o.).

Po wszystkich wystąpieniach nastąpiło wręczenie dyplomów finalistom i laureatom oraz ich opiekunom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora oraz Partnerów. Wyróżnieni zostali zdobywcy sześciu pierwszych miejsc - 6. miejsce - Stanisław MAIK, 5. miejsce - Szymon HALAMA, 4. miejsce - Grzegorz KOWALUK.

Trzecie miejsce zajął Domniki ZIĘTARA ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie - zdobywając 22 punkty. Drugie miejsce zajął Szymon MIKOŁAJCZAK ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, który uzyskał 23 punkty. Zwycięzcą 8. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" został Kacper KANIGOWSKI ze Szkoł Podstawowej nr 37 w Szczecinie, uzyskując również 23 punkty, ale rozwiązując test o kilkanaście minut szybciej.

Galę prowadzili Zuzanna Pawluk i Hubert Kiernożycki. Za część organizacyjną i techniczną odpowiadali Aniela Maciejek i Damian Zioło.

Patronat honorowy nad 8. edycją Konkursu objęła Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorska Kurator Oświaty. Patronami Konkursu byli również: Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, Stowarzyszenie "Klaster ICT Pomorze Zachodnie", Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Pomerania", Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Nordic Consulting & Development Company oraz Codelab.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a także zapraszamy w 2022 roku na 9. edycję Konkursu.

Galeria zdjęć ---> Finał 8. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!

Szczegółowe wyniki ---> Finał 8. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!