Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Srebrna Szkoła 2013 Srebrna Szkoła 2014 Złota Szkoła 2015 Złota Szkoła 2016 Złota Szkoła 2017
Odwiedź nas na facebooku

"DZIEŃ IT W SCI!" - Dzień Otwarty w Technikum Informatycznym SCI 25.04.2018

W środę, 25 kwietnia, w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty pod hasłem "Dzień IT w SCI!". Dla uczniów gimnazjów, którzy w liczbie ponad 350 osób odwiedzili Technikum, przygotowane zostały warsztaty i prezentacje. Mogli spróbować swoich sił w sztafecie montażu-demontażu jednostki centralnej, ale także nauczyć podstaw bezpiecznego jej przygotowania do użycia. Nasi uczniowie zaprezentowali przybyłym swoje umiejętności graficzne i multimedialne, a w sali foto można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zgłębić tajniki obróbki zdjęć. W dwóch salach przygotowane zostały także warsztaty z zakresu sieci komputerowych, gdzie pod bacznym okiem uczniów-instruktorów można było zmierzyć się w konkurencji "hakowania" przygotowanych serwerów i systemów, a także przygotować samodzielnie kable sieciowe. Nasi uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności w zakresie przygotowania aplikacji webowych. Dzień Otwarty SCI wsparli swoją obecnością przedstawiciele naszych Partnerów. Przygotowane przez siebie gry i aplikacje zaprezentowali uczniowie klas patronackich o profilu "Programowanie Gier", której patronuje Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie. Można było również zasięgnąć informacji o współpracy SCI z kierunkiem "Informatyka" na Akademii Morskiej w Szczecinie, która przygotowała własne stanowisko z symulatorem rollercoastera oraz dronami. Obecni byli również przedstawiciele firmy brightONE Poland, którzy opowiedzieli o działalności firmy oraz o możliwościach wynikających ze dwustronnej współpracy. Swoje projekty zaprezentowali również członkowie koła APACHE, reprezentujący Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie. Jak zawsze zwieńczeniem dnia otwartego było możliwość pogrania sobie w Game Roomie i posłuchania koncertów rockowych naszych uczniów. Cieszy nas niezmiernie obecność naszych absolwentów - Ani, Damiana, Rafała, Mariusza, Tomka i Krzyśka, reprezentujących naszych Partnerów!

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Uczniom i Rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Otwartego SCI za stworzenie wspaniałej atmosfery i przygotowanie ciekawych projektów!


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Srebrna Szkoła 2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Akademia Cisco

Projekty unijne

Partnerzy