Festiwal IT w SCI 2019 - 1. edycja 31.05.2019

W piątek, 31 maja, w Auli Akademii Morskiej przy ul. Szczerbcowej, odbyła się 1. edycja "Festiwalu IT w SCI". Podczas gali odbył się finał Szkolnego Konkursu Programistycznego "SCI++", podczas którego swoje projekty gier i programów prezentowało 27 uczniów. Dodatkowo Dyrektor Jacek Kwiatek opowiedział o projekcie "Acodemia#SCI" i przedstawił osiągnięcia uczestników najstarszych grup "Acodemia++". Podczas gali odbyła się także finałowa bitwa wspólnego projektu NCDC i Technikum Informatycznego SCI - "Bots of War", w którą wygrała Angelika Iskra, pokonując Dominika Kosteckiego i Jana Rosę. W ten projekt zaangażowało się 21 uczniów naszej szkoły. Na zakończenie odbyło się także przedstawienie informacji o Szkolnym Konkursie Sieciowym "SCI#NET".

Finałowe prezentacje w konkursie "SCI++" trwały 5 minut, a jury miało 3 minuty po prezentacji na dodatkowe pytania. Przewodniczącymi składu jury byli dr inż. Mirosław Mościcki i dr inż. Łukasz Nozdrzykowski. W skład jury weszli: dr inż. Anna Barcz (Pełnomocnik Dziekana WI ZUT), dr inż. Krzysztof Jaroszewski (Pełnomocnik Dziekana WE ZUT), prof. dr hab. Jakub Swacha (Dyrektor Instytutu Informatyki w Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego), dr Tomasz Komorowski (Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Dyrektor Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego), dr Jerzy Ruszała (Kierownik Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego), Mateusz Pomoroski (Kierownik Zespołu Linowego infinIT Codelab), Jacek Rudis (Prezes Nordic Consulting & Development Company) wraz z Pawłem Frydrychem i Wiktorem Dudziczem (Opiekunami Projektu NCDC "Bots of War") oraz Angelika Iskra (Przedstawicielka społeczności szkolnej Technikum Informatycznego SCI).

Po burzliwych naradach przewodniczący jury ogłosili wyniki i wręczyli nagrody twórcom 4 najlepszych projektów. Pierwsze miejsce i nagrodę główną - bon podarunkowy na 600 zł - oraz upominki ufundowane przez Akademię Morską uzyskali Piotr Pomagalski i Dominik Kula (kl. 2b) za projekt gry "Gondola". Drugie miejsce i bon podarunkowy na 400 zł oraz upominki ufundowane przez Akademię Morską otrzymali Oskar Domingos i Marcin Gieroń (kl. 3b) za projekt "Motion Capture dla Każdego". Trzecie miejsce i bon podarunkowy na 300 zł oraz upominki ufundowane przez Akademię Morską zdobyli Kacper Łabaziewicz i Grzegorz Bauer (kl. 3b) za projekt "Neon Elusion". Czwarte miejsce i bon podarunkowy na 100 zł otrzymał Bogdan Sęczkowski (kl. 2c) za projekt "IGESC - INDUSTRIAL GRADE ELECTRONIC SPEED CONTROLLER".

Dodatkowo każdy uczniów, który przybył przybył wczoraj na "Festiwal IT w SCI", otrzymał od Pani Dyrektor słodki upominek z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy!