I Szkolny Turniej Wiedzy o Społeczeństwie 21.04.2016

W czwartek, 21 kwietnia, odbył się I Turniej Wiedzy o Społeczeństwie. Organizatorami byli tegoroczni maturzyści - Daniel Gołdyn, Dawid Doruch, Igor Wiśniewski i Łukasz Gabriel. Turniej, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas 1-3, składał się z 2 etapów. Pierwszym etapem był test obejmujący zakres "Systemu prawnego RP". Do drugiego etapu awansowały 3 najlepsze dwuosobowe drużyny z klas 1b, 2b i 3a.

W tej części każdy z trzech zespołów miał do przygotowania krótkie 10-minutowe wystąpienie na wylosowany temat. Jedna osoba miała za zadanie poprzeć tezę tematu, a druga - jej zaprzeczyć. Klasa 3a zmierzyła się z tematyką dotyczącą "kary śmierci", klasa 2b z tematem o "eutanazji", a klasa 1b musiała udowodnić zasadność lub bezzasadność "metody in vitro". Jury oceniało merytoryczną i techniczną stronę wypowiedzi. Ostatecznie zwycięzcami, niewielką liczbą punktów, została drużyna klasy 3a - Michał Kasprzak i Maciej Jaworski. Drugie miejsce zdobył zespół z klasy 1b - Krzysztof Rogowski i Daniel Zwijacz, a zaraz za nimi uplasowali się Piotr Wojdalski i Mateusz Żurowski z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy wszystkich uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom!