Klasa 1A na wystawie "Historia Biblii i piśmiennictwa" 08.12.2022

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy w Książnicy Pomorskiej Historia Biblii i rozwoju piśmiennictwa. Klasa 1a wraz z wychowawczynią wybrała się 8 grudnia 2022 roku do Książnicy Pomorskiej. Uczniowie zostali zapoznani przez nauczycielkę z historią, zbiorami oraz działalnością Książnicy Pomorskiej jako instytucji kultury. Po wystawie poświęconej historii piśmiennictwa i Biblii oprowadzał Michał Dutkowski z Wrocławia. Niesamowita erudycja oraz poczucie humoru oprowadzającego sprawiły, że była to pasjonująca wyprawa w starożytny świat. Na wystawie zgromadzone były różnorodne, unikatowe wydania tej Świętej Księgi. Młodzież dowiedziała się także o powstaniu Biblii i trudnościach wynikających z przekładów na inne języki.