Kolejny projekt unijny w naszej szkole! 05.02.2018

Od stycznia 2018 roku rozpoczynamy realizację kolejnego projektu „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach specjalizacji Programowanie gier oraz Programowanie w Technikum Informatycznym SCI”. Projekt realizowany będzie do 31 sierpnia 2019 r. przez Unifinanse Sp. z o.o. w partnerstwie ze Szczecińskim Collegium Informatycznym. Skierowany jest do nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz 56 uczniów naszej szkoły.

Projekt obejmuje:

• modyfikację programów nauczania w ramach specjalizacji Programowanie gier i Programowanie pod kątem dostosowania do potrzeb i wymogów rynku pracy,
  • doradztwo zawodowe,
  • dodatkowe zajęcia z programowania,
  • staże w przedsiębiorstwach branży IT,
  • utworzenie w szkole Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPInKa).

Ponadto dla nauczycieli zaplanowano kurs programowania w języku Python oraz staże w przedsiębiorstwach branży IT. Po feriach odbędą się spotkania informacyjne dotyczące szczegółów projektu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie projektu.

Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".