Laureaci konkursu "Moja wymarzona lekcja programowania" 15.10.2019

We wtorek, 15 października, uczniowie Technikum Informatycznego SCI, wzięli udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego – „Wymarzona lekcja programowania”. Mieli oni możliwość zmierzenia się z przedstawicielami uczelni z całej Europy, jak również wyrażenia swojej opinii na temat nauki programowania.

Wydarzenie rozpoczął wykład prof. dr hab. Macieja Sysło, członka Rady ds. Informatyzacji Edukacji, który przedstawił liczne powiązania pomiędzy edukacją a teorią programowania. Następnie uczestnicy konkursu rozpoczęli swoje prezentacje. Po wszystkim, ale jeszcze przed ogłoszeniem wyników wykład wygłosił znany ze swoich ponadczasowych publikacji nt. nauki języka C++ - dr hab. Jerzy Grębosz, który opowiedział o chaosie i otaczających nas algorytmach.

Następnie zostały ogłoszone wyczekiwane przez wszystkich gości wyniki konkursu. W konkursie udział wzięły 3 nasze zespoły. Pierwsze miejsce przypadło drużynie złożonej z uczniów klasy 4b, która zdaniem jury najlepiej opowiedziała o wymarzonej lekcji programowania. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna mieszana z kl. 4c, 3c i 2c. Otrzymali oni również wyróżnienie za najlepszą prezentację w języku angielskim. Natomiast wyróżnienie za najlepszą prezentację przypadło uczniom kl. 4a.

Dziękujemy bardzo Panu Profesorowi Jakubowi Swacha za zaproszenie do konkursu. Całość była wspaniałym doświadczeniem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, a wszyscy wyciągniemy wnioski z przedstawionych pomysłów i sugestii.