Maturzyści z wizytę na Politechnice Morskiej 07.02.2023

We wtorek, 7 lutego, uczniowie klas maturalnych 4E i 4F zostali zaproszeni na Politechnikę Morską, aby zapoznać się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez uczelnię. Uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu prostych układów elektronicznych w nowoczesnej pracowni Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PM - a dokładnie w Laboratorium Telekomunikacji i Systemów Automatyki. Podczas warsztatów poznali narzędzia wykorzystywane do nauki oraz dokonywali pomiaru fal i obliczeń ich właściwości z użyciem wirtualnego oscyloskopu.

Serdecznie dziękujemy Panu Prodziekanowi ds. Kształcenia dr. inż. Łukaszowi Nozdrzykowskiemu za zorganizowanie spotkania oraz Panu dr. inż. Piotrowi Majznerowi, który w ciekawy i przystępny sposób poprowadził zajęcia.