Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Mistrz Polski w Biegach na Orientację 16.11.2022

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi Kuli, który w październiku został Mistrzem Polski w Biegu na Orientację na dystansie 25 km. Gratulujemy także reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Portugalii. Poniżej kilka słów od Mateusza:

"23 października w Puszczy Bukowej odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Ponad 25 km po wykańczających górkach i gęstych krzakach zajęło mi prawie 120 min. Po wykańczającej walce na mecie zostałem Mistrzem Polski na tym dystansie wygrywając o 1 sekundę nad drugim zawodnikiem. Normalnie te zawody kończyłby mój sezon, ale półtora tygodnia później wyjechałem wraz z kadrą Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów do Portugalii. W biegach indywidualnych popełniłem duże błędy techniczne, które wykluczyły mnie z walki o dobre lokaty. Na biegu sztafetowym miałem już dobry bieg i z chłopakami zajęliśmy 14. miejsce, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. W Mistrzostwach brało udział ponad 400 zawodników z ponad 35 krajów."