Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Spotkanie z p. Stanisławem Srokowskim 24.03.2023

W piątek, 24 marca, odbyło się spotkanie ze świadkiem historii - Panem Stanisławem Srokowskim. Pan Stanisław to poeta, prozaik, publicysta i nauczyciel akademicki. W spotkaniu brało udział ok. 50 uczniów, którzy mogli wysłuchać opowiadania o polskich Kresach Wschodnich, o wielkich Polakach pochodzących z Wilna, Grodna czy Lwowa, o historii sprzed II wojny światowej, jak i o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie wojny.

Pan Stanisław, jako 7-letni chłopiec, uniknął Rzezi Wołyńskiej w województwie tarnopolskim. Jego wspomnienia zawarcie w prozie i w poezji stały się kanwą scenariusza filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się także, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie można oddać hołd i wspomnieć o zamordowanych Polakach pod pomnikiem "wołyńskim", a także wziąć udział w lipcowych uroczystościach.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki działalności Stowarzyszenia Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć oraz dzięki Panu Bartłomiejowi Ilcewiczowi.

Dziękujemy!


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Akademia Cisco
Oracle Academy
Acodemia#SCI

Projekty unijne