Spotkanie z Prodziekanem Wydziału Informatyki ZUT 12.04.2017

W środę, 12 kwietnia, zaszczycił nas swoją obecnością Pan dr inż. Piotr Piela, Prodziekan ds. studenckich WI ZUT . Spotkanie z maturzystami poświęcone było przedstawieniu zasad rekrutacji oraz możliwościami i perspektywami studiowania na Wydziale Informatyki ZUT. Tuż przed maturą utwierdziliśmy się w przekonaniu, że należy i warto uczyć się, studiować, podnosić swoje kwalifikacje. Informatyka oferuje studia trudne, ale gwarantujące pracę. To kierunek o szczególnym kolorycie wielu wyborów, wielu bardzo zróżnicowanych obszarów, fascynacji technologicznych.

Zapotrzebowanie na informatyków jest stałe a luka na rynku w ciągu najbliższych lat będzie rosła. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych lat zaobserwuje się wzrost braku informatyków w Polsce (także w Europie) z ok. 15% dziś do ok. 40% za 10 lat.