Szkolne Konkursy Języka Angielskiego 2015/2016 08.06.2016

W roku szkolnym 2015 / 2016 odbyły się w szkole cztery konkursy z języka angielskiego. Pierwszym konkursem, był turniej wiedzy o tradycjach Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych „CHRISTMASS QUIZ”. Odbył się on 12 stycznia 2016 Chętne zespoły, odpowiadały na różnego rodzaju pytania związane z tematem. Poza znajomością tradycji i obyczajów, rozpoznawali też znane w krajach anglojęzycznych piosenki świąteczne i wykonywali zadanie ze słuchania ze zrozumieniem w tematyce konkursu.

Drugi miał miejsce 14 marca 2016 i był to konkurs ze znajomości słownictwa, gramatyki, struktur komunikacyjnych oraz umiejętności rozumienia języka angielskiego w praktyce. Trzeci odbył się 16 maja 2016 i był to konkurs, sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.

Kolejny, to konkurs dla uczniów, którzy chcieli sprawdzić się w umiejętności swobodnego wypowiadania się w języku angielskim, w połączeniu z umiejętnością tworzenia prezentacji multimedialnych. Konkurs nosił tytuł „MY CUP OF TEA”, odbył się 1 czerwca 2016 i polegał na przygotowaniu i zaprezentowaniu tematu wybranego przez uczestnika, przy pomocy prezentacji multimedialnej i opowiadając o nim w języku angielskim. Po prezentacji, uczeń odpowiadał na pytania jury, dotyczące swojej prezentacji.

Konkursy te miały na celu umożliwienie uczniom rozwijania swoich umiejętności językowych. Stanowiły jednocześnie spore wyzwanie w związku z wysokim poziomem sprawdzanej wiedzy i umiejętności. Tego typu konkursy są przygotowywane szczególnie z myślą o uczniach, którzy swoją wiedzą wykraczają ponad program zawarty w podstawie programowej. Dają im możliwość praktykowania tej wiedzy i dalszego rozwoju.

„CHRISTMAS QUIZ”: I miejsce – drużyna z klasy III c: Bartosz Hendzel, Michał Rasiewicz – Kiełbasa, Bartosz Szyszko

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: I miejsce: Patryk Zając kl. I c – 55p; II miejsce: Wojciech Połowniak kl. IV b – 54p; III miejsce: Adrian Pudlewski kl. IV b – 53p

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM W JĘZYKU ANGIELSKIM: I miejsce: Gabriel Adrych – kl. I b, Gracjan Pabianiak – kl III b

„MY CUP OF TEA”: I miejsce – Jan Wernicki – kl. III c; II miejsce – Bartosz Zakrzewski – kl. III b; III miejsce – Adrian Idczak – kl. III b

Wszystkie konkursy zostały przygotowane i przeprowadzone przez mgr Dorotę Wójcik.