Uczniowie na Targach Poznań Game Arena (PGA) 17.10.2018

W dniach 12-14 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Poznań Game Arena (PGA). Na targach można było zobaczyć prezentacje najnowszych gier komputerowych oraz konsolowych, a także podzespoły oraz peryferia skierowane dla graczy. Poza największymi producentami sprzętu oraz oprogramowania wystawiali się również niewielkie studia niezależne. Jako, że swoje dzieła przedstawiali sami twórcy, to właśnie od nich można było dowiedzieć się najbardziej interesujących szczegółów na temat działania czy specyfiki produktu. W ramach targów odbyła się również jedna z największych w Polsce konferencji dotycząca tworzenia gier komputerowych - Game Industry Conference. Była to wyjątkowa okazja do wysłuchania bardzo ciekawych prelekcji prowadzonych przez prelegentów z wielu krajów, wzięcia udziału w warsztatach poszerzających umiejętności oraz znalezienia pracy w branży tworzenia gier. Możliwa była także rozmowa z doświadczonymi twórcami, którzy chętnie doradzali w zakresie tworzenia gry, jak i zarządzaniem oraz marketingiem już po jej wydaniu. Wystawcy zaprezentowali nowe narzędzia oraz rozwiązania, które z pewnością zainteresowały deweloperów. W piątek odbył się także koncert muzyki z gier "Epic Game Music", który wykonała orkiestra "CoOperate Orchestra" z Poznania.