Uczniowie na wykładzie "Podstawy robotyki przemysłowej" na WE ZUT 10.01.2018

W środę, 10 stycznia, nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie dotyczącym podstaw robotyki przemysłowej i mobilnej, który odbył się na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie. Prelegent, dr inż. Rafał Osypiuk, przedstawił na nim krótki rys historyczny ze wskazaniem istotnych wynalazków, które wpłynęły na kształt współczesnej robotyki. Wyjaśnił problem stopni swobody oraz omówił budowę manipulatorów przemysłowych. Poruszył temat symulacji stanowisk zrobotyzowanych, które są pierwszym krokiem w robotyzacji złożonych procesów produkcyjnych. Omówił trendy w robotyce przemysłowej i mobilnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji. Wykład zakończył się pokazem w Laboratorium manipulatorów przemysłowych oraz Laboratorium robotów mobilnych.

Projekt TECHNIK INFORMATYK W PRAKTYCE B2E: Business to Education