Udział uczniów w Hackathonie "Space Apps Challenge" 30.10.2019

W dniach 18-10 października dwóch naszych uczniów – Artur Proczak i Jan Rosa – zmierzyło się w 24-godzinnym hackathonie „Space Apps Challenge”, który odbywał się w siedzibie NCDC. Podczas jego trwania uczestnicy mieli rozwiązać różnego rodzaju problemy związane z przetwarzaniem danych zarówno o Ziemi jak i o odległych galaktykach. Drużyna, w której skład wchodził Artur wybrała zadanie „Set Your Sights High” z kategorii „Living In Our World”. Przy tworzeniu kierowali się mottem ,,Życie może być całkiem przyziemne lub całkiem kosmiczne, zależy gdzie trzymasz głowę”. Owocem pracy jest projekt aplikacji OrbitVue, która gromadzi dane zbierane przez satelity. Stanowi ona wyjątkowe kompendium wiedzy. Ma ona na celu przybliżać ludzi do kosmosu, dzięki różnego rodzaju grom, zabawom i ogólnej wiedzy o satelitach i informacjach przez nie zbieranych znajdujących się w programie. Aplikacja skierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i starych wyjadaczy tematu związanego z kosmosem. Zespół Artura przeszedł dwa etapy konkursu i teraz oczekuje na kwalifikacje do ostatniej części, które odbędą się w styczniu 2020 roku. Finał odbędzie się w Stanach Zjednoczonych! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!