Warsztaty z programowania pojazdów na WI ZUT 11.04.2018

W środę, 4 i 11 kwietnia, nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach programowania zdalnie sterowanych samochodów, które odbyły się na Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie. W ich trakcie poznali sposoby wykorzystania różnorakich mikrokontrolerów i czujników oraz zgłębili tajniki narzędzia deweloperskiego Node-RED przeznaczonego do integracji urządzeń z systemami Internet Of Things (Internet Rzeczy). Mieli również możliwość własnoręcznego skorzystania z tego narzędzia. Dzięki temu, że za pośrednictwem mikrokomputera RaspberryPi cały system zintegrowany był ze specjalnie przygotowaną siecią Wi-Fi uczestnicy mogli sterować zaprogramowanymi przez siebie samochodami za pomocą własnych smartfonów. Całość stanowiła ciekawy element edukacyjny połączony ze świetną zabawą.