Wycieczka klas 1BD i 2C do Berlina 24.04.2023

W poniedziałek, 24 kwietnia, uczniowie klas 1D, 1B i 2C wraz z opiekunami - Panią Anną Baruś, Panią Agnieszką Strydzińską i Panem Sylwestrem Jaworskim uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Podczas wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Wyspę Muzeów w historycznym centrum Berlina. Dane nam było także podziwiać okoliczną architekturę miasta z tarasu widokowego znajdującego się na dachu Humboldt Forum – muzeum poświęconego ludzkiej historii, sztuce i kulturze, usytuowanego w Pałacu Berlińskim.

Odwiedziliśmy także berlińskie ZOO - jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech oraz jeden z największą liczbą gatunków zwierząt na świecie. Oprócz ZOO odwiedziliśmy także Berlińskie Akwarium, na terenie którego znajduje się aż 800 gatunków egzotycznych zwierząt. Było dziko, groźnie ale też rajsko i kolorowo.

Ostatnim przystankiem na trasie naszej wycieczki był pozostały w Berlinie fragment muru berlińskiego i okalający go kompleks o nazwie „Topografia Terroru” – teren, na którym w latach 1933-1945 znajdowały się najważniejsze instytucje nazistowskiego aparatu prześladowań i terroru (Gestapo i należące doń więzienie, dowództwo SS, służba bezpieczeństwa SS (SD) oraz Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy).

Oprócz zwiedzania uczniowie mieli także chwilę odpoczynku i czasu tylko dla siebie … ale gdzie byli i co robili – wiedzą tylko oni i Berlin.