Wycieczka klasy 3b do Warszawy 07.05.2018

W dniach 4-7 maja uczniowie klasy 3b, oraz ich młodsze koleżanki i koledzy, odwiedzili Warszawę. W trakcie tej 4-dniowej wycieczki zwiedzili dużą część stolicy, m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum X Pawilonu Cytadeli, Mauzoleum Walk i Męczeństwa na ul. Szucha, Muzeum Więzienia Pawiak i Muzeum Wojska Polskiego, odwiedzili Powązki Wojskowe i wdrapali się na Kopiec Powstania Warszawskiego. Ponadto obejrzeli panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, a także byli w miejscach, które wcześniej znali tylko z lekcji historii, czyli w miejscach, w których przeprowadzone zostały najbardziej znane akcje Polskiego Państwa Podziemnego. Pogoda bardzo dopisała, podobnie zresztą, jak i humory uczestników, którzy nawet po kilkunastogodzinnym zwiedzaniu mieli siłę i ochotę wieczorem pograć w gry i wspólnie się integrować.