Wycieczka "Śladami bitwy o Szczecin" z M. Rembasem 24.10.2019

W czwartek, 24 października, grupa 30 uczniów wraz z Panem Karolem Kuczerą i Panem Adamem Czarniawskim, udała się na wyprawę historyczną śladami "Bitwy o Szczecin". Wyprawę prowadził szczeciński historyk, przewodnik i gawędziarz - Pan Michał Rembas. Uczestnicy mieli okazję posłuchać opowieści o wojskach radzieckich i niemieckich, które starły się ze sobą w okolicach Międzyodrza oraz dzisiejszej autostrady, stanęli w okopach wojsk niemieckich i umocnieniach wojsk radzieckich. Nie obyło się bez ogniska, którym wspólnie pożegnali odchodzące lato ;) Dodatkowo, na koniec wycieczki 5 osób miało okazję wygrać książkę "Bitwa o Szczecin" w quizie przygotowanym przez naszego przewodnika!