Wykład "Bananowy Czołg, czyli o IoT" na WE ZUT 13.12.2017

W środę, 13 grudnia, grupa uczniów Technikum wzięła udział w wykładzie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na Wydziale Elektrycznym ZUT. Dotyczył on nietypowych zastosowań bramy IoT. Zespół w składzie: dr inż. Piotr Lech, mgr inż. Mateusz Tecław, Michał Cylwik oraz Damian Herman (absolwent naszego Technikum, rocznik maturalny 2016) przedstawił bananowy czołg – projekt członków Studenckiego Koła Naukowego Apacz 500, oparty na płytce deweloperskiej Banana pi BPI-G1 WIFI, BT4.0, Zigbee (smart home gateway board), najczęściej używanej jako brama IoT w automatyce domowej. Potencjał mikrokontrolera umieszczonego na płytce wykorzystano do sterowania modelem czołgu, a sprytne moduły komunikacje zapewniły połączenie z pilotem zdalnego sterowania. Projekt został przedstawiony w najnowszej postaci, czyli interaktywnej gry, w której uczestnicy strzelali do czołgów przeciwnika, a każde trafienie było zliczane i prezentowane na pilocie.