Wykład "Światowe odmiany języka angielskiego 19.12.2017

We wtorek, 19 grudnia, w naszej szkole odbył się wykład zatytułowany „Światowe odmiany języka angielskiego”. Prezentacja została przedstawiona przez pracownika Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technikum Informatycznego SCI, dr. Sylwestra Jaworskiego.

Temat prezentacji, który zdecydowanie wykraczał poza program nauczania języka angielskiego, spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy poprzez media oraz materiały dydaktyczne mają kontakt ze standardowymi odmianami języka angielskiego, tj. z brytyjskim oraz amerykańskim angielskim. Stosunkowo niewiele wiedzą natomiast o odmianach, jakimi posługują się mieszkańcy wielu innych krajów anglojęzycznych, np. Nowej Zelandii, Indii czy Nigerii. O zainteresowaniu uczniów tematem najlepiej świadczą liczne pytania skierowane do prelegenta po zakończeniu prezentacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów technikum, planowane są kolejne prelekcje pogłębiające wiedzę uczniów na temat języka w ogóle oraz języka angielskiego w szczególności.