Wyniki finału 4. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" 18.03.2017

W sobotę, 18 marca, w Technikum Informatycznym SCI odbył się finałowy etap 4. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code".

Do finałowej części przystąpiło 27 z 29 Uczestników, którzy zakwalifikowali się w I etapie. II etap polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 25 pytań i zadań (za 1, 2 i 3 punkty). Do zdobycia były łącznie 44 punkty. Zakres tematyczny pytań dotyczył języków programowania i pisania stron, sieci komputerowych, systemów operacyjnych oraz urządzeń techniki komputerowej.

Po części konkursowej odbyły się warsztaty "Unity" prowadzone przez Michał Makarczuka i Konrada Szymańskiego. Zajęcia praktyczne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Dla opiekunów uczestników przygotowane zostały warsztaty "Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w edukacji", które poprowadzili przedstawiciele szczecińskiej firmy "Pixel Legend".

Po raz pierwszy wyróżnieni zostali nie tylko laureaci pierwszych trzech miejsc. Nagrody, których fundatorem był Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (miejsca 7-5) oraz Bank Pekao Oddział Szczecin (miejsce 4), otrzymali: za 7. miejsce - Anna Kusiak, za 6. miejsce - Aleksander Gostyński-Glina, za 5. miejsce - Miłosz Skaza, za 4. miejsce - Tomasz Wysocki.

Nagrody oraz drobne upominki za pierwsze trzy miejsca ufundowali Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Functionite, Akademia Morska w Szczecinie oraz Akademia Sztuki w Szczecinie. Organizator, Szczecińskie Collegium Informatyczne, dla pierwszych trzech laureatów ufundowało - klawiaturę Razer Blackwidow Ultimate (3. miejsce), 10-calowy tablet Samsung Galaxy Tab A (2. miejsce) oraz konsolę Sony Playstation 4 z zestawem gier (1. miejsce).

Trzecie miejsce zajął Jan Rosa z Gimnazjum nr 14 w Szczecinie, zdobywając 23 punkty. Drugie miejsce zajął Przemysław Martuszewski z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałczu, który uzyskał 24 punkty. Zwycięzcą 4. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" został Karol Jurski z Gimnazjum Integracyjnego w Stargardzie, uzyskując 26 punktów.

Galę prowadzili Anna Wysocka i Oskar Domingos. Za część organizacyjną i techniczną odpowiadali Radosław Stefański, Gracjan Kozłowski, Nicolas Poliński oraz Mateusz Żurowski.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a także zapraszamy na jego kolejną piątą edycję.

Laureaci 4. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code":

NazwiskoImięUzyskane punkty
JurskiKarol26
MartuszewskiPrzemysław24
RosaJan23

Pełne wyniki ---> Pełen opis i wyniki 4. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"

Galeria zdjęć ---> Finał 4. edycji Konkursu Informatyczne "SCI#CODE"!