Wyniki finału 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" 17.03.2018

W sobotę, 17 marca, w Technikum Informatycznym SCI odbył się finałowy etap 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code". Do finałowej części przystąpiło 22 z 25 Uczestników, którzy zakwalifikowali się w I etapie. II etap polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań i zadań (za 1, 2 i 3 punkty). Do zdobycia było łącznie 60 punktów. Zakres tematyczny pytań dotyczył języków programowania i pisania stron, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, baz danych, oprogramowania biurowego oraz urządzeń techniki komputerowej. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy. Kiedy jedna grupa rozwiązywała część finałową, druga w tym samym czasie odbywała warsztaty "GameDev", które poprowadzili uczniowie Technikum Informatycznego SCI - Michał Makarczuk i Konrad Szymański.

Natomiast dla opiekunów uczestników przygotowane zostały warsztaty "Zwinne nauczanie, współpraca która dodaje skrzydeł", które poprowadzili przedstawiciele Partnera Konkursu - szczecińskiej firmy brightONE Poland.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili przedstawiciele Partnerów Konkursu: mgr inż. Marcin Breitsprecher (przedstawiciel Katedry Informatycznych Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie), dr Tomasz Komorowski (Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego) oraz Mateusz Pomorski (Kierownik Liniowy brightONE Poland), którzy opowiedzieli o branży IT oraz działalności reprezentowanych instytucji.

Kolejnym elementem gali było wystąpienie dwóch uczniów Technikum Informatycznego SCI - Sebastiana Bieńka (z kl. 2b) i Karola Jurskiego (z kl. 1b) - finalistów, laureatów i zwycięzców wcześniejszych edycji Konkursu. Obaj uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie gry i aplikacje. Opowiedzieli również o swojej pasji informatycznej i o sposobach jej rozwijania.

Galę swoją obecnością uświetnił również absolwent Technikum Informatycznego SCI, który współtworzył pierwsze edycje Konkursu "SCI#code" - Wojciech Połowniak. Opowiedział, jak ważne jest w nabywanie doświadczenia w branży IT, szukanie okazji do pogłębiania wiedzy i umiejętności oraz poszerzania swoich perspektyw.

Po tych wystąpieniach nastąpiło wręczenie dyplomów finalistom i laureatom oraz ich opiekunom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Technopark Pomerania, Akademię Morską w Szczecinie, brightONE Poland oraz Bank Pekao S.A. II Oddział w Szczecinie. Wyróżnionych zostało także dwóch nauczycieli, których uczniowie uzyskali najwyższe wyniki. Nauczycielem ze Szczecina był Czesław Drozdowski, a nauczycielem spoza Szczecina - Marek Jaskulski. Nagrody ufundował Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Dzięki zaangażowaniu Partnerów wyróżnionych zostało również dwoje uczestników - Maksym Iskierski, jako najmłodszy finalista - uczeń 6 klasy szkoły podstawowej oraz Gabriela Mincewicz - jako jedyna reprezentantka płci pięknej wśród 25 finalistów. Upominki ufundowali Oddział Zachodniopomorski PTI oraz brightONE Poland.

Wyróżnieni zostali nie tylko laureaci pierwszych trzech miejsc. Nagrody, których fundatorem był Oddział Zachodniopomorski PTI oraz Bank Pekao S.A. otrzymali: za 5. miejsce - Hubert Włodarczyk, za 4. miejsce - Filip Szyszko.

Nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca ufundowali Klaster ICT Pomorze Zachodnie, brightONE Poland, Oddział Zachodniopomorski PTI oraz Bank Pekao S.A. Organizator, Szczecińskie Collegium Informatyczne, dla pierwszych trzech laureatów ufundowało - klawiaturę Razer Ornata Chroma (3. miejsce), 10-calowy tablet Samsung Galaxy Tab A6 (2. miejsce) oraz konsolę Sony Playstation 4 PRO (1. miejsce).

Trzecie miejsce zajął Przemysław Martuszewski z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałczu - zdobywając 33 punkty. Drugie miejsce zajął Mateusz Jasek ze Szkoły Podstawowej w Węgorzynie, który uzyskał 34 punkty. Zwycięzcą 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" został Mateusz Zakrzewski z Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, uzyskując 46 punktów.

Galę prowadzili Oliwia Raciborska i Nikodem Macuk. Za część organizacyjną i techniczną odpowiadali Anna Wysocka, Kamila Matuszak, Radosław Stefański, Miłosz Szczepanik, Miłosz Skaza, Radosław Cywiński, Wiktor Świątek, Karol Jurski oraz Sebastian Bieniek.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a także zapraszamy w 2019 roku na szóstą edycję Konkursu.

Laureaci 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code":

NazwiskoImięUzyskane punkty
Zakrzewski Mateusz 46
Jasek Mateusz 34
Martuszewski Przemysław 33

Finaliści 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code" (alfabetycznie):

NazwiskoImięUzyskane punkty
Wolski Filip 21
Zakrzewski Mateusz 46
Zakrzewski Maciej 17

Galeria zdjęć ---> Finał 5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!