Wyróżnienie dla drużyny w debatach "AD VOCEM" 15.12.2022

W czwartek, 15 grudnia, odbyło się podsumowanie 6. edycji projektu "AD VOCEM", czyli sparingów debat oksfordzkich organizowanych przez Instytut Pileckiego. Nasza młodsza drużyna debatancka uczestniczyła w 4 z 5 sparingów, odnosząc 3 zwycięstwa i 1 przegraną.

• 1. debata - "Odwoływanie się do historii II wojny światowej w bieżącej polskiej polityce przynosi więcej szkód, niż pożytku" - zwycięstwo przeciwko drużynie III Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach;
  • 2. debata - "Jako lokalny partyzant, który przeżył Obławę Augustowską, wolałbym przenieść się w inny rejon kraju, niż pozostać na miejscu" - zwycięstwo przeciwko drużynie I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku;
  • 3. debata - "Do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku bardziej przyczyniły się działania dyplomatyczne niż zbrojne" - zwycięstwo przeciwko drużynie III Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie;
  • 4. debata - "Jako intelektualista żyjący w Polsce w 1975 roku podpisałbym tzw. List 59" - przegrana przeciwko drużynie I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie.

6. edycja, według informacji organizatorów, to:

• 5 sparingów,
  • 18 szkół biorących udział (m.in. Szczecin, Kraków, Lubartów, Olsztyn, Sopot, Gdańsk, Piła, Warszawa, itp.),
  • 25 debat,
  • 135 uczestników.

Organizatorzy przyznali także 14 wyróżnień dla najbardziej aktywnych debatantów i 4 z nich przypadły członkom naszej drużyny! W skład młodszej drużyny wchodzą: Mateusz Bernacki (mówca 1), Olivier Czajkowski (mówca 2), Jakub Szymaniak (kapitan drużyny, mówca 3) i Igor Nadkierniczny (mówca 4). Opiekunem drużyny jest p. Adam Czarniawski.