Wyróżnienie w konkursie HackYeah 2022! 20.11.2022

W dniach 19-20 listopada, grupa 14 uczennic i uczniów z naszej szkoły wzięła udział w HackYeah 2022 w Krakowie – największym stacjonarnym hackatonie w Europie. Startowaliśmy w tematach „Less Waste” – projekt wpływający na zmniejszenie odpadów, „Let’s Compost IT!” – rozwiązanie zachęcające do domowego kompostowania oraz „Quizz Generator!” – generator quizów historycznych. Na przygotowanie naszych projektów mieliśmy 24 godziny. Wydarzenie było również okazją do spotkania się z osobami z branży IT oraz skorzystania z różnego rodzaju atrakcji - od gier VR do konkurencji zręcznościowych - w ramach odpoczynku od programowania. Spośród 250 zespołów drużyna Towarzystwa Filamentów z naszej szkoły została wyróżniona przez IPN w kategorii „Quizz Generator!”.

Dodatkowo, w organizacji hackatonu, jako wolontariusze wzięło udział 4 naszych uczniów. Byli oni odpowiedzialni za takie rzeczy jak przygotowanie wydarzenia dzień wcześniej, obsługę stoisk organizatorów, rejestracje uczestników, skoordynowanie całej imprezy czy pomoc w uporządkowaniu Tauron Areny po zakończeniu Hackathonu.

Lista uczestników z naszej szkoły:

• Less Waste: Michał Wróbel, Maciej Kwapisz, Jakub Poźniak, Krzysztof Ciepłucha + 2 osoby spoza szkoły
  • Let’s Compost IT: Bartosz Poszelężny, Katarzyna Pstrokońska, Julia Chmiel, Eliza Górska
  • Quizz Generator: Artur Proczak, Kamil Ramocki, Olaf Sozański, Kacper Strzelczyk, Wojciech Świątek, Jakub Wołowiec
  • Wolontariusze: Filip Wojno, Tymoteusz Stańczyk, Alan Mniedło, Adam Suchomski