Zakończenie projektu "TECHNIK INFORMATYK W PRAKTYCE" 18.12.2018

Z dniem 31 sierpnia 2018r. zakończyliśmy realizację projektu "TECHNIK INFORMATYK W PRAKTYCE". W ramach projektu 60 uczniów Szczecińskiego Collegium Informatycznego SCI uczestniczyło w:

• grupowym i indywidualnym doradztwie edukacyjno-zawodowym,
  • specjalistycznych szkoleniach informatycznych C, C++, Cisco IT Essentials, Cisco ICND1 zakończonych egzaminami zewnętrznymi - CPA, CompTIA IT Fundamentals, CCENT,
  • stażach zawodowych w branży IT u zachodniopomorskich pracodawców.

W wyniku udziału w projekcie aż 54 z 60 uczestników podniosło swoje kwalifikacje zawodowe w branży IT, zdając egzamin zewnętrzny. Jednocześnie wszyscy uczestnicy projektu (60 osób) uczestniczyli w trwających 160 godzin stażach w przedsiębiorstwach, zdobywając cenne doświadczenie i umiejętności zawodowe.

Projekt był realizowany w partnerstwie z GOS Polska Sp. z o.o.

Dziękujemy wszystkim uczniom SCI za aktywny udział w projekcie i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju kariery zawodowej w branży IT!

Szczegółowe wyniki egzaminów w projekcie TECHNIK INFORMATYK W PRAKTYCE

• szkolenie Cisc IT Essentials – na 30 uczestników 29 zdało egzamin zewnętrzny CompTIA IT Fundamentals,
  • szkolenie C, C++ - na 49 uczestników 43 zdało egzamin i uzyskało certyfikat CPA (C++ Certified Associate Programmer),
  • szkolenie Cisco ICND1 -  na 11 uczestników 5 zdało egzamin zewnętrzny CCENT® i uzyskało certyfikat.egzaminu zewnętrznego CCENT®.