"Znicz pamięci" na Cmentarzu Centralnym 11.11.2019

W poniedziałek, 11 listopada, Pan Robert Szalewicz i Pan Adam Czarniawski zorganizowali akcję "Znicz pamięci" na Cmentarzu Centralnym. Była to okazja do spaceru po jednym z największych cmentarzy w Europie szlakiem polskich miejsc pamięci. Zebrani uczniowie zapalili znicze w znanych miejscach m.in. przy Krzyżu Katyńskim, przy pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego czy Krzyżu Grudnia 1970 roku. "Znicze pamięci" zapalili także na grobach osób, które Szczecinowi poświęciły swoje życie: pierwszego prezydenta Szczecina - Piotra Zaremby, twórcy pierwszej kancelarii radców prawnych - Romana Łyczywka, legendy Pogoni Szczecin - Floriana Krygiera, działacza opozycji antykomunistycznej - Edmunda Bałuki, szachisty i nauczyciela matematyki - Tadeusza Gniota, twórcy harcerstwa w powojennym Szczecinie - Telesfora Badetko, kapitanó żeglugi wielkiej i twórców Szkoły Morskiej - Konstantego Maciejewicza i Antoniego Ledóchowskiego, a także przedwojennych nauczycieli i harcerzy w Szczecinie - Maksymiliana Golisza i Aleksandra Omieczyńskiego.