Awans 3 uczniów w Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych 29.02.2024

W naszej szkole 14 lutego odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych z Języka Angielskiego.

W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów naszej szkoły. Musieli zmierzyć się z niełatwymi zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, konstrukcji gramatycznych i komunikacyjnych oraz zagadnień z zakresu kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych. W zadaniach konkursowych do zdobycia było 80 punktów.

W wyniku szkolnych eliminacji, wyłoniliśmy trzech uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w międzyszkolnym etapie konkursu na Uniwersytecie Szczecińskim.

Największą ilość punktów uzyskali:

• Michał Drewniak - kl. 2c (63p),
  • Bartosz Pestka - kl. 5b (61p),
  • Paul Brandenburg - kl. 1c (59p).

Szkolnym laureatom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
Szkolny etap konkursu przygotowała, przeprowadziła oraz zgłosiła uczniów do etapu międzyszkolnego, pani Dorota Wójcik.