Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Akademia Cisco w Technikum Informatycznym SCI

Uprzejmie informujemy, iż Technikum Informatyczne SCI w lipcu 2016r. otrzymało status Akademii Cisco.
Nasza szkoła to moc możliwości, certyfikatów i międzynarodowych uprawnień.

O Akademii Cisco

Program Akademii Sieci Komputerowych Cisco (Cisco Networking Academy Program - CNAP) to cykl szkoleń organizowanych pod patronatem oraz ścisłą współpracą z firmą Cisco Systems, wiodącym producentem urządzeń sieciowych. Jest to najbardziej dopracowany, najbardziej skuteczny oraz osiągający sukcesy program edukacyjny na świecie.

Zajęcia prowadzone przez Akademię CISCO umożliwiają poznanie teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy - uczestnicy zapoznają się z wiedzą na temat standardów wykorzystywanych w konstrukcji sieci komputerowych, następnie dzięki ćwiczeniom laboratoryjnym mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności. Aktywny sposób przekazywania wiedzy prezentowanej na zajęciach stanowi solidną podstawę do przyszłej kariery zawodowej otwierając możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy, co za tym idzie odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej.


Informacje

01.09.2020 Praktyki zawodowe w ramach Lokalnej Akademii CISCO

W ramach Lokalnej Akademii CISCO realizujemy praktyki zawodowe dla uczniów klas drugich. Nasi uczniowie przystępują do kursów z zakresu m.in. cyberbezpieczeństwa i internetu rzeczy (IoT). Proponowane pakiety kursów dla uczniów:

  • Pakiet A – IT Essentials: PC Hardware and Software
  • Pakiet B – Introduction do Cybersecurity, Get Connected, Cybersecurity Essentials
  • Pakiet C – Introduction to IoT, IoT Connecting Things, Big Data & Analytics oraz IoT Security.
29.01.2018 Egzaminy certyfikujące Cisco CompTIA - projekt "Technik Informatyk w Praktyce"

Serdecznie gratulujemy grupie 29 uczniów, która w poniedziałek 29 stycznia, z sukcesem ukończyła pierwszy zewnętrzny egzamin certyfikowany CISCO CompTIA IT Fundamentals. Egzamin przeprowadzony został w ramach projektu "Technik Informatyk w praktyce", który realizowany jest w naszej szkole. Bierze w nim udział 60 uczniów, realizując specjalistyczne szkolenia informatyczne: Cisco IT Essentials, CISCO ICND1 oraz C/C++. Wszystkie szkolenia kończą się zewnętrznymi egzaminami z certyfikatami. Życzymy powodzenia podczas kolejnych egzaminów!

21.03.2017 Wręcznie dyplomów Akademii Cisco

We wtorek, 21 marca, odbyło się wręczenie dyplomów Akademii Cisco w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie. Pierwsza grupa, ponad 30 osób, która przystąpiła do kursu w I semestrze ukończyła go z wysokimi wynikami. Byli to w głównej mierze uczniowie obecnych klas drugich. Zajęcia prowadzili mgr inż. Dawid Bąk i mgr inż. Jarosław Cichoński. W lutym wystartowała druga grupa chętnych z 2 i 3 klas. Gratulujemy uczestnikom uzyskania dyplomów Cisco IT Essentials i życzymy powodzenia na kolejnym etapie Akademii Cisco.

Materiały


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy

Projekty unijne