Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Misja szkoły

DOBRA SZKOŁA OTWIERA CAŁY ŚWIAT

Założeniem Technikum Informatycznego SCI jest umożliwienie uczniom zdobycia zarówno konkretnej wiedzy ogólnej jak i specjalistycznej, przy równoczesnym kształtowaniu umiejętności płynnego kontynuowania nauki na studiach wyższych oraz wejścia na rynek pracy i biznesu.

W naszej szkole system kształcenia oparty jest na sprawdzonych i solidnych wzorcach, bazuje na nowoczesnych i ciekawych programach nauczania, które są stale modyfikowane i dostosowywane do specyfiki specjalności.

Uczniowie uczą się języków obcych, mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, a ich wiedza jest stale weryfikowana i sprawdzana.

Chcemy, aby nasi absolwenci mieli pewność, że dobrze przyswoili profesjonalną wiedzę i zdobyli potrzebne w pracy umiejętności praktyczne. Kładziemy więc nacisk zarówno na podnoszenie poziomu wiedzy profesjonalnej, jak i na pracę nad osobowością.

Codzienna praca w naszej szkole procentuje wysokimi wynikami zdawalności egzaminów zewnętrznych.

Dlaczego my? Co nas wyróżnia?

  • Wysoki poziom kształcenia w jednym z najlepszych techników w Polsce.
  • Świetny zespół nauczycieli, w tym profesjonaliści i specjaliści z branży IT.
  • Nowoczesna, doskonale wyposażona szkoła w centrum Szczecina.
  • Dobry klimat, przyjazna atmosfera, aktywnie działający Samorząd Uczniowski.
  • Możliwość uzyskania certyfikatów uznawanych przez kraje Unii Europejskiej, w szczególności z zakresu programowania, sieci komputerowych i systemów operacyjnych.
  • Współpraca z m.in.: Wydziałem Informatyki ZUT, Politechniką Morską, Akademią Sztuki, Wydziałem Elektrycznym ZUT, Technoparkiem Pomerania, Klastrem IT oraz wiodącymi firmami z branży IT.

Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy

Projekty unijne