Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Awans drużyny do finału Turnieju Debat Historycznych IPN 03.04.2023

We wtorek, 28 marca, odbył się regionalny Turniej Debat Historycznych IPN. Wzięła w nim udział nasza starsza drużyna debatancka, która w fazie grupowej stoczyła 3 debaty:

  • Teza: "Uwłaszczenie chłopów w Królestwie Polskim stanowi najważniejszy skutek powstania styczniowego." - zwycięstwo, jako propozycja przeciwko Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Teza: "Przyczyną porażki „Akcji Burza” były jej główne założenie, a nie sytuacja na froncie" - przegrana, jako opozycja przeciwko VI Liceum Ogólnokształcące im. St. Czarnieckiego w Szczecinie;
  • Teza: "Zmiana granic po II wojnie światowej przyniosła Polsce więcej szkód niż korzyści." - zwycięstwo, jako propozycja przeciwko Zespół Szkół nr 8 im. St. Staszica w Szczecinie.

Ostatecznie, nasza drużyna nie miała okazji powalczyć w półfinale i finale turnieju. Jednak w wyniku oficjalnego protestu złożonego przez opiekuna - nasza drużyna, decyzją Komisji Regulaminowej, awansowała do turnieju finałowego!

W skład drużyny wchodzą - Marek Kurowski (mówca 3, kapitan), Filip Rudis (mówca 1), Jakub Szymaniak (mówca 2), Hubert Bertin (mówca 4), Maksymilian Gaszewski (mówca rezerwowy). Opiekunem drużyny jest p. Adam Czarniawski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w fazie ogólnopolskiej Turnieju, która odbędzie się na początku czerwca w Warszawie. Nasza drużyna, wspólnie z VI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, reprezentować będzie województwo zachodniopomorskie!

Organizatorem turnieju regionalnego były: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacja Projekty Edukacyjne.


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy

Projekty unijne