Betlejemskie Światło Pokoju w naszej szkole 21.12.2023

W czwartek, 21 czerwca, dzięki zaangażowaniu naszego ucznia - druha Alana Kajkowskiego (kl. 1B) do naszej szkoły dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazane zostało na ręce Pani Dyrektor Alicji Kwiatek. Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju liczy już 30 lat i jest symbolem wzajemnego zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Historia przekazania zaczyna się w Betlejem, które znajduje się w Autonomii Palestyńskiej i tam każdego roku w Grocie Narodzenia Pańskiego odpala się jedną świeczkę, która w sztafecie przekazywana jest przez skautów i harcerzy na całym świecie do szkół, urzędów, szpitali, parafii i domów.

Do nas dotarła w tym roku dzięki druhowi Alanowi, który reprezentuje Hufiec Police ZHP (zastęp Harcerze z Tanowa - ZHP).

Dziękujemy!