Debata sparingowa z zespołem z VI LO w Szczecinie 31.05.2023

W środę, 31 maja, nasza starsza drużyna debatancka, w składzie Marek Kurowski, Filip Rudis, Jakub Szymaniak, Hubert Bertin i Maksymilian Gaszewski zmierzyła się w debacie sparingowej z zespołem reprezentującym VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Obie drużyny będą reprezentować województwo zachodniopomorskie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie podczas finału Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Warszawie. Finaliści, podobnie jak rok temu, rywalizować będą w polskim Parlamencie.

Nasza drużyna trafiła do grupy D, w której debatować będzie przeciwko drużynom z Dąbrowy Górniczej i Łodzi, a VI LO - do grupy A z reprezentacjami z Krakowa, Bydgoszczy i Kielc.