Dzień otwarty w GlobalLogic Poland 14.12.2023

W dniu 6.12.2023 r. uczniowie klasy 4C uczestniczyli w zorganizowanym specjalnie dla nich Dniu Otwartym w naszej partnerskiej firmie Globallogic Poland Sp. z o.o.

Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie mogli zobaczyć czym zajmuje się firma, na czym polega praca w projektach przez nich realizowanych. Spotkaliśmy się z Menadżerem Projektu, który opowiedział nam o zarządzaniu projektami, o plusach i minusach swojej pracy, o codziennych jej trudach.

Uczestniczyliśmy również w prezentacji przygotowanej przez inżynierów z branży Automotive, którzy zajmują się wdrażaniem koncepcji poprawiających bezpieczeństwo w samochodach. Dane nam było zobaczyć m.in. etap testowania systemów stosowanych w autach, nad którymi bezustannie trwają prace.

Z kolejnym zespołem rozmawialiśmy o metodzie „Proof of Concept”, znanej jako dowód koncepcji czy dowód zasady. W dużym skrócie to implementacja jakiegoś rozwiązania, która ma za zadanie udowodnić, że to co chcemy wprowadzić ma sens, spełnia nasze oczekiwania i jest możliwe do zrealizowania.

Na koniec Dnia Otwartego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w praktycznych warsztatach z metodyki zarządzania SCRUM a nawet pograć w projektowego pokera :)

Serdecznie dziękujemy firmie Globallogic Poland Sp. z o.o. i jej pracownikom za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację tego niezwykłego wydarzenia dla naszych uczniów.