Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Laureaci Konkursu "MEWy 2023" 17.03.2023

W piątek, 17 marca, odbyła się XIV Konferencja "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju" podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu "Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych-MEWy 2023".

Z satysfakcją informujemy, że dwoje naszych uczniów - Zuzanna Pawluk i Hubert Kiernożycki (kl. 4B) - zostało laureatami i zajęło 1. miejsce w kategorii "Szkoły Ponadpodstawowe". Organizatorami konkursu są Politechnika Morska w Szczecinie ora Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu swojego spojrzenia na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i pozostałych sposobów pozyskiwania "zielonej energii". Do problemu można podejść w dowolny sposób: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych i fotowoltaicznych przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza. Konkurs ma międzynarodowy zasięg, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie nawet najbardziej nowoczesnych oraz futurystycznych rozwiązań w wykorzystywaniu technologii i pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł.

Pomysł naszych laureatów zakładał połączenie elektrowni wiatrowych na wodzie z elektrownią szczytowo-pompową oraz mniejszymi elektrowniami falowymi. Dzięki elektrowniom falowym jesteśmy w stanie użyć niewykorzystane miejsce zajmowane i tak przez elektrownie wiatrowe. Natomiast wykorzystując elektrownie szczytowo-pompową zyskujemy efektywne wykorzystanie nadmiaru wyprodukowanego prądu oraz zyskujemy zabezpieczenie w przypadku braku produkcji pądu w wyniku złej pogody.

Gratulujemy!


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy

Projekty unijne