W dniach 14-20 czerwca klasy 3c i 4a brały udział w wycieczce do Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. Zanim dotarliśmy na Bałkany po drodze zwiedziliśmy Wiedeń wraz z pałacem Habsburgów Hofburg i Muzeum Sisi. Bałkańską przygodę rozpoczęliśmy od Mostaru, malowniczego miasteczka w dolinie Neretwy, słynącego ze skoków do wody z wysokiego mostu. W Mostarze mieliśmy okazję zrobić zakupy na tradycyjnym targu i skosztować typowo bośniackich specjałów u miejscowego gospodarza. Zwiedziliśmy także Dubrovnik, zwany "perłą Adriatyku", gdzie pospacerowaliśmy po urokliwych, wąskich uliczkach skosztowaliśmy lodów lawendowych. Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Chorwacki Park Narodowy Plitvickie Jeziora, którego główną atrakcją jest 16 malowniczych, turkusowych jezior połączonych 92 wodospadami. Wróciliśmy opaleni, bogatsi o doznania smakowe i ogromną wiedzę na temat Bałkanów, którą dzielił się z nami podczas całego wyjazdu pan Sławek.























