Ogólnopolskie Mistrzostwa Biznesu i Zarządzania 04.03.2024

Nasz zespół, w składzie: Wojciech Janowski, Mateusz Szymełyniec i Piotr Wilczyński (kl. 4B) reprezentował szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Biznesu i Zarządzania organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas. Opiekunem drużyny był Pan dr hab. Karol Kuczera, prof. US.

Zmagania, w których udział wzięło aż 340 szkół, trwały ponad miesiąc na przełomie listopada i grudnia 2023 r. Poprzedzone były rekrutacją oraz szkoleniem z zasad prowadzenie wirtualnych firm.

Nasi uczniowie poczuli smak rywalizacji i praktycznych doświadczeń biznesowych wcielając się w rolę właścicieli wirtualnego Biura Podróży.

W trakcie kolejnych tur rozgrywki podejmowali wiele ważnych decyzji dla ich biznesu, analizowali ich konsekwencje, wyciągali wnioski i kontrowali działania innych firm na wysoce konkurencyjnym rynku. Rezerwowali miejsca hotelowe, współpracowali z liniami lotniczymi, wynajmowali przewodników, ustalali politykę cenową czy projektowali kampanię marketingową dla swojej firmy, a wszystko z uwzględnieniem przepływów finansowych oraz rachunku zysków i strat. Prognozowali popyt oraz tworzyli odpowiadającą mu ofertę podażową.

Kiedy spotkacie ich na korytarzu szkoły warto dowiedzieć się od nich więcej o wielu ciekawych doświadczeniach, które nabyli podczas nauki przez zabawę i rywalizację!