Sukces uczniów w Mistrzostwach IT w Poznaniu - I miejsce w Polsce! 16.10.2023

W sobotę, 7 października, uczniowie naszej szkoły - Jakub Woroch (kl. 5A) oraz Piotr Wołoszyn (kl. 3A) pod opieką Pana dr inż. Jarosława Fastowicza wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu Mistrzostwa IT. Konkurs odbył się w Poznaniu w czasie targów PGA i składał się z siedmiu dywizji: Gamedev, Programowanie, Robotyka, Cloud, Cyberbezpieczeństwo, Druk 3D oraz AI. Łącznie w półfinałach wzięło udział około 3700 zespołów z całego kraju, a do finału kwalifikowało się po 10 drużyn z każdej dywizji.

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału dywizji Druk 3D. Finał dywizji składał się z trzech konkurencji z zakresu: skanowania 3D, przygotowania drukarki do pracy oraz modelowania 3D. Jakub i Piotr okazali się najlepsi w dwóch powyższych konkurencjach, co dało im zwycięstwo w dywizji Druk 3D.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni voucherem o wartości 6000 zł na dwa kursy dla każdego członka drużyny z zakresu druku 3D, modelowania i skanowania 3D. Otrzymali również voucher o wartości 2000 zł na wykonanie profesjonalnych wydruków 3D, a opiekun otrzymał w nagrodę drukarkę 3D.

Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji konkursu!