Szkolny WOPR-owcy na manewrach 31.05.2023

W minionych tygodniach nasi szkolni ratownicy WOPR wzięli udział w manewrach organizowanych przez Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na Wyspie Mieleńskiej uczestniczyli w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych z wykorzystaniem elementów kwalifikowanej pierwszej pomocy i działań z użyciem drona. A w ostatni weekend ćwiczyli ratownictwo wodne podczas manewrów motorowodnych na kąpielisku Dziewoklicz. Odbywały się tam działania z użyciem łodzi oraz skuterów wodnych. Doszło także do miłego spotkania aktualnych naszych uczniów-ratowników - Natalii Warniełło i Huberta Rutkowskiego z czynnym ratownikiem i naszą absolwentką - Aleksandrą Ambroży. Ola od kilku już lat służy w patrolach interwencyjnych WOPR.

Organizatorami manewrów byli: Szczecińskie WOPR oraz Szczecińska Szkoła Ratownictwa Wodnego.