Uroczyste zakończenie nauki klas maturalnych 2024 26.04.2024

W czwartek, 25 kwietnia, odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas maturalnych 5ABC. Pierwszy raz w historii naszej szkoły mury Technikum Informatycznego SCI opuścili uczniowie, którzy spędzili w naszej szkole 5 lat.

Podczas gali wręczono 28 wyróżnień "Primus Inter Pares 2024" dla uczniów, którzy w pięcioletnim toku nauki osiągnęli średnią ocen min. 5,00 i uzyskali wzorowe zachowanie. Listy gratulacyjne zostały wręczone rodzicom 40 uczniów, którzy mogli poszczycić szczególnymi osiągnięciami i uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem.

Nasi uczniowie złożyli również podziękowania przedstawicielom uczelni, instytucji i firm partnerskich, którzy byli obecni na naszej gali:

• Pan prof. dr hab. inż. Krzysztof Okarma - Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie
  • Pan dr hab. inż. Jerzy Pejaś, prof. ZUT - Dziekan Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie oraz Pani dr inż. Anna Barcz - Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia
  • Pan prof. dr hab. inż. Zbigniew Pietrzykowski - Dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Morskiej w Szczecinie, Pan dr inż. Łukasz Nozdrzykowski - Prodziekan ds. Kształcenia oraz Pan mgr Rafał Zaweracz - Przedstawiciel Biura Promocji, koordynator współpracy uczelni ze szkołą
  • Pan dr Piotr Niemcewicz - członek zarządu Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego
  • Pani Hanna Rojek - doradca regionalny Instytutu Badań Edukacyjnych
  • Pan dr Marcin Skonieczny - członek zarządu Stowarzyszenia "Klaster ICT Pomorze Zachodnie"
  • Pan Mateusz Pomorski - Team Manager Codelab
  • Państwo Marta i Sebastian Barabanow - właściciele Fabryki Gier
  • Pani Anna Orecka - Line Manager Spyrosoft
  • Pani Paulina Jastrzębska - Program Coordinator GlobalLogic Poland.

Maturzyści docenili w ten sposób m.in. wieloletnią współpracę w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń, organizację warsztatów i prelekcji z zakresu IT oraz kształtowania kompetencji miękkich, patronat nad wydarzeniami i konkursami organizowanymi przez szkołę, organizację praktyk i staży.

Z podziękowania dla Grona Pedagogicznego i życzeniami dla Maturzystów wystąpił, w imieniu Rodziców, Pan Radosław Maciejek. Samorząd Uczniowski podziękował 15 członkom SU, którzy w tym roku opuścili jego szeregi, a przez to pięciolecie byli jego filarami - organizowali wydarzenia, wprowadzali nowych członków, przewodzili Samorządowi, byli dobrym duchem.

Uroczystość zamknął koncert zespołu w skład, którego wchodzili nasi maturzyści, a swoją obecnością uświetnił go Pan Dyrektor Jacek Kwiatek.

Dziękujemy Wam! Trzymamy kciuki za wyniki Waszych matur! Powodzenia!