Warsztaty dla klas 1ABC z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 22.03.2024

W piątek, 22 marca, dla uczniów klas 1ABC zorganizowane zostały warsztaty z trenerkami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie, Panią Anitą Lipińską i Panią Beatą Szydłowską. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które znajduje się w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, jak wygląda dzień pracy operatora CPR, na jakich zasadach funkcjonuje telefon alarmowy 112, jakie dane muszą pozyskać operatorzy CPR przed wysłaniem odpowiednich służb oraz co się dzieje, kiedy wszyscy operatorzy w Szczecinie są 'na linii', a dzwonią kolejne telefony.

Organizatorem warsztatów jest Pan Daniel Gołdyn. Dziękujemy serdecznie Pani Anicie i Pani Beacie za przybliżenie nam działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego - była to dla nas cenna lekcja.