Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Wycieczka do Wielkiej Brytanii 19.05.2023

W dniach 14–19 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką anglistek p. Doroty Koc i p. Doroty Wójcik wzięli udział w wycieczce do Wielkiej Brytanii. Podczas czterech dni intensywnego zwiedzania odwiedziliśmy miasta: Dover, Canterbury, Windsor oraz stolicę Zjednoczonego Królestwa – Londyn. W trakcie długich codziennych wędrówek, zwiedzaliśmy miejsca o znaczeniu historycznym, kulturowym i edukacyjnym. Wspaniałe zamki, pałace, muzea, uniwersytety, ale też parki i urokliwe domki umiejscowione w klimatycznych uliczkach angielskich miasteczek z ich charakterystyczną dla tego kraju miejską architekturą.

Był czas na skosztowanie brytyjskiej kuchni i zakupy. Podróżowaliśmy też londyńskim metrem, czerwonym piętrowym autobusem i miejską naziemną kolejką. Poza zwiedzaniem, mieliśmy możliwość poznania codziennego życia mieszkańców Londyńskich przedmieść, dzięki zakwaterowaniu w domach angielskich rodzin. Pozwoliło to też na bliskie spotkania z autentycznym językiem angielskim i dało nam możliwość praktyki językowej. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy

Projekty unijne