Wycieczka klas 4AC do Pragi i Drezna 26.04.2024

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas IVa i IVc wraz z opiekunami byli na wycieczce, w czasie której zwiedzili Drezno, Pragę i Skalne Miasto w Czechach.

Pierwszego dnia, podczas pobytu w Dreźnie, zwiedziliśmy stare miasto z jego najpiękniejszymi zabytkami. Spacerując po mieście podziwialiśmy Zespół Pałacowy Zwinger, Tarasy Bruhla, Pomnik Złotego Jeźdźca , gmach Opery Drezdeńskiej, katedrę. Poznaliśmy ciekawą historię miasta i regionu, a także burzliwe życie, urodzonego w Dreźnie, Augusta Mocnego, który w XVIII wieku zasiadał na tronie Polski. Podziwialiśmy również zbiory zgromadzone w skarbcu Grunes Gewolbe oraz w zbrojowni królewskiej, dzięki temu mogliśmy przenieść się w odległe czasy rycerskie.

Po noclegu w pensjonacie w Karpaczu wyruszyliśmy do Pragi- stolicy Czech, która zachwyciła nas swoimi zabytkami i atmosferą. Katedra św. Wita, Most Karola, Hradczany, Rynek to tylko nieliczne z przepięknych miejsc, które mogliśmy podziwiać w Pradze. Spróbowaliśmy również słynnych czeskich knedliczków.

Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach- rezerwatu przyrody złożonego z ogromnej ilości skał ukształtowanych przez naturę w niezwykle fantazyjne formy. Wiek tego niezwykłego miejsca szacuje się na 89 milionów lat! Ze Skalnym Miastem związanych jest wiele ciekawych, tajemniczych historii, było to ulubione miejsce romantyków, skały posłużyły również jako naturalna scenografia do filmu "Opowieści z Narni". Stamtąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do Szczecina.