Wyniki finału 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" 12.03.2024

W sobotę, 9 marca, odbył się finał 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE". W finale wzięło udział 20 uczestników, którzy zmierzyli się 30 pytaniami i zadaniami z zakresu programowania, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i urządzeń techniki komputerowej, oprogramowania biurowego i historii informatyki.

Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy. Kiedy jedna grupa rozwiązywała część finałową, druga w tym samym czasie odbywała warsztaty Modelowanie i Druk 3D, które poprowadził nasz uczeń - Piotr Wołoszyn, Mistrz Polski w Mistrzostwach IT w dywizji Druk 3D z 2023 roku. Natomiast dla nauczycieli-opiekunów warsztaty Modelowanie i Druk 3D, poprowadził nasz maturzysta - Jakub Woroch, również Mistrz Polski w Mistrzostwach IT w dywizji Druk 3D z 2023 roku.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili przedstawiciele Partnerów Konkursu: Pan dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT (Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie), Pani dr inż. Anna Barcz (Prodziekan Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie), Pan dr Tomasz Komorowski (Wiceprezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego), Pan Marcin Skonieczny (Członek Zarządu Stowarzyszenia "Klaster ICT Pomorze Zachodnie"), Pani Karolina Kałużna (Senior IT Talent Recruiter Codelab Sp. z o.o.).

Po wszystkich wystąpieniach nastąpiło wręczenie dyplomów finalistom i laureatom oraz ich opiekunom. Firma Codelab przygotowała upominki dla 10 najlepszych uczestników finału.

Zwycięzcą 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" został MATEUSZ WITCZAK ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Szczecinie, który uzyskał 31,00 punktów (rozwiązując test w 33 minuty). Drugie miejsce zajął FRANCISZEK ZIMNICKI z Zespołu Szkół w Ińsku, który uzyskał 31,00 punktów (rozwiązując test w 40 minut). Trzecie miejsce zajął DAWID KOT ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Szczecinie - zdobywając 27,00 punktów.

Patronat honorowy nad 11. edycją Konkursu objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Patronami Konkursu byli również:

• Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
  • Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
  • Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Morskiej w Szczecinie,
  • Stowarzyszenie "Klaster ICT Pomorze Zachodnie",
  • Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Pomerania",
  • Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego,
  • Codelab Sp. z o.o.
  • NCDC S.A.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie.

Finaliści 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" (alfabetycznie):

FinalistaSzkołaUzyskane punkty
24.WorytkoJakubNiepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach13,29
25.ZimnickiFranciszekZespół Szkół w Ińsku31,00
26.ŻyłowskiOlafOgólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Szczecinie18,19

Galeria zdjęć ---> Finał 11. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!