4. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat "Porozmawiajmy o II wojnie światowej" 25.10.2022

We wtorek, 25 października, "starsza" drużyna debatancka wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich "Porozmawiajmy o II wojnie światowej", którego organizatorem było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W debacie o 3. miejsce zmierzyli się z uczniami III LO w Tarnowie. Jako opozycja musiała zmierzyć się z tezą "III Rzesza potrzebowała kooperacji Związku Sowieckiego w latach 1939-1941, aby osiągnąć sukces wojenny."

Wcześniej, w eliminacjach, nasza drużyna odniosła 2 zwycięstwa w trzech debatach:

1. "Z perspektywy państwa polskiego, 31 sierpnia 1939 r. Polska była gotowa do wojny.", jako opozycja wygrała z drużyna II LO z Konina.
  2. "Anglia i Francja postąpiły zgodnie ze swoją racją stanu nie pomagając Polsce w trakcie kampanii polskiej 1939 r.", jako propozycja przegrała z drużyna II LO z Poznania (z późniejszymi mistrzami).
  3. 3. "Polska była państwem zwycięskim w II wojnie światowej.", jako opozycja wygrała z drużyną ALO z Pruszkowa.

W skład drużyny wchodzą: Marek Kurowski (kapitan, mówca 3), Maksymilian Gaszewski (mówca 1), Filip Rudis (mówca 2), Hubert Bertin (mówca 3). Opiekunem drużyny jest Pan Adam Czarniawski.

Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!