na stronie Technikum Informatycznego SCI

Na szczecińskim rynku oświatowym istniejemy od 1998 roku. Edukację traktujemy jako zadanie bardzo odpowiedzialne. W naszej szkole system kształcenia oparty jest na sprawdzonych i solidnych wzorcach. Bazuje na nowoczesnych i ciekawych programach nauczania, które są stale modyfikowane i dostosowywane do specyfiki specjalności. Nasze szkoły posiadają UPRAWNIENIA SZKÓŁ PUBLICZNYCH, nauka jest BEZPŁATNA!

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?

1. Jesteśmy wśród najlepszych techników w Polsce, województwie zachodniopomorskim i w Szczecinie.
  2. Znajdujemy się w doskonałej lokalizacji, w centrum Szczecina.
  3. Rzetelnie i efektywnie kształcimy uczniów w atmosferze bezpieczeństwa psychicznego, życzliwości i akceptacji. Jesteśmy małą szkołą, która zapewnia niepowtarzalną atmosferę.
  4. Kształcimy na wysokim poziomie, o czym świadczą: wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, sukcesy w konkursach, znacząca grupa absolwentów kontynuujących naukę na wyższych uczelniach technicznych.
  5. Posiadamy doskonale wyposażoną bazę dydaktyczną z najnowocześniejszymi pracowniami specjalistycznymi.
  6. Współpracujemy z Wydziałem Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Politechniką Morską, Akademią Sztuki, Technoparkiem Pomerania, Klastrem IT oraz wiodącymi firmami branży IT.
  7. Jesteśmy szkołą specjalizującą się w kształceniu specjalistów w branży IT.
  8. Przygotowujemy i umożliwiamy zdobycie międzynarodowych certyfikatów w zakresie informatyki.
  9. Realizujemy projekty unijne poszerzające wiedzę i umiejętności informatyczne.
  10. Pomagamy rozwijać pasje, talenty tkwiące w młodych ludziach.

z życia SCI

• 14.03.2024 Badanie pilotażowe OKE z informatyki

W czwartek, 14 marca, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przeprowadziła badania pilotażowe z próbnego zastosowania zadań maturalnych z info

• 13.03.2024 SUKCESY W REALIZACJI PROJEKTU UNIJNEGO
    W dniu 31 grudnia 2023 r. zakończyliśmy realizację działań w ramach projektu „Nowa wiedza nowa przyszłość” finansowanego w ramach RPO WZ 2014-2020.
  • 12.03.2024 Wyniki finału 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"

W sobotę, 9 marca, odbył się finał 11. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE".

• 11.03.2024 Quiz Wiedzy Filmowej

W poniedziałek, 11 marca - dzień po Nocy Oscarowej, odbył się Quiz Wiedzy Filmowej.

• 08.03.2024 Dzień Kobiet

W piątek, 8 marca, świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej szkole.

• 04.03.2024 Ogólnopolskie Mistrzostwa Biznesu i Zarządzania

Nasz zespół, w składzie: Wojciech Janowski, Mateusz Szymełyniec i Piotr Wilczyński (kl.

• 29.02.2024 Nauczyciel wyróżniony za 'wzmacnianie cyfrowych kompetencji Polaków'

Z dumą informujemy, że nauczyciel programowania w naszej szkole, Pan dr inż.

• 29.02.2024 Awans 3 uczniów w Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych

W naszej szkole 14 lutego odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych z Języka Angielskiego.

• 27.02.2024 Zapraszamy na "KOSMICZNY WEBINAR"

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w webinarze (lekcji online) pt.

• 26.02.2024 Wojewódzkie konsultacje założeń do Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji

W poniedziałek, 26 lutego, odbyły się wojewódzkie konsultacje założeń do Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji w Polsce (PCTE).

• 23.02.2024 Szkolny Konkurs CTF 'SCI@NET'

W piątek, 23 lutego, odbyła się 2. edycja Szkolnego Turnieju CTF 'SCI@NET'.

Pokaż wszystkie aktualności