DOBRA SZKOŁA OTWIERA CAŁY ŚWIAT

Założeniem Technikum Informatycznego SCI jest umożliwienie uczniom zdobycia zarówno konkretnej wiedzy ogólnej jak i specjalistycznej, przy równoczesnym kształtowaniu umiejętności płynnego kontynuowania nauki na studiach wyższych oraz wejścia na rynek pracy i biznesu.

W naszej szkole system kształcenia oparty jest na sprawdzonych i solidnych wzorcach, bazuje na nowoczesnych i ciekawych programach nauczania, które są stale modyfikowane i dostosowywane do specyfiki specjalności.

Uczniowie uczą się języków obcych, mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, a ich wiedza jest stale weryfikowana i sprawdzana.

Chcemy, aby nasi absolwenci mieli pewność, że dobrze przyswoili profesjonalną wiedzę i zdobyli potrzebne w pracy umiejętności praktyczne. Kładziemy więc nacisk zarówno na podnoszenie poziomu wiedzy profesjonalnej, jak i na pracę nad osobowością.

Codzienna praca w naszej szkole procentuje wysokimi wynikami zdawalności egzaminów zewnętrznych.

Dlaczego my? Co nas wyróżnia?

• Wysoki poziom kształcenia w jednym z najlepszych techników w Polsce.
  • Świetny zespół nauczycieli, w tym profesjonaliści i specjaliści z branży IT.
  • Nowoczesna, doskonale wyposażona szkoła w centrum Szczecina.
  • Dobry klimat, przyjazna atmosfera, aktywnie działający Samorząd Uczniowski.
  • Możliwość uzyskania certyfikatów uznawanych przez kraje Unii Europejskiej, w szczególności z zakresu programowania, sieci komputerowych i systemów operacyjnych.
  • Współpraca z m.in.: Wydziałem Informatyki ZUT w Szczecinie, Akademią Morską, Wydziałem Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Technoparkiem Pomerania, Klastrem IT oraz wiodącymi firmami z branży IT.

Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Akademia Cisco Oracle Academy