Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku

Rekrutacja

W piątek, 20 marca 2020 r. (w godz. 10:00-15:00 dla uczniów oraz godz. 10:00-17:00 dla rodziców), Technikum Informatyczne SCI organizuje Dzień Otwarty. Zapraszamy serdecznie uczniów wraz z rodzicami. Będzie możliwość poznania jednego z najlepszych techników w Polsce, województwie zachodniopomorskim i w Szczecinie, które specjalizuje się w kształceniu przyszłych informatyków.

Pamiętajcie, że dni otwarte to znakomita okazja, żeby wczuć się w atmosferę szkoły i dowiedzieć się jakie kroki podjąć, aby nadać właściwy bieg przyszłej karierze oraz rozwojowi swoich pasji i zainteresowań informatycznych. Tego dnia będą na Was czekali uczniowie i nauczyciele, którzy opowiedzą, jak wygląda codzienne życie w naszym Technikum.

Dla wszystkich odwiedzających uczniów przewidujemy: warsztaty programistyczne i sieciowe, warsztaty fotograficzne i multimedialne, quiz, gameroom oraz wiele innych atrakcji.

ZAPRASZAMY!

„Zaprogramowani na przyszłość”

Technikum Informatyczne SCI to inwestycja w przyszły sukces zawodowy! Życzymy zatem, aby możliwości jakie oferuje nasza szkoła, stały się dla Was szansą osiągnięcia sukcesów osobistych i zawodowych.

W roku szkolnym 2020/2021 proponujemy następujące klasy:

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

TECHNIK INFORMATYK 351203 2 klasy (56 miejsc):

  • klasa „a” (28 miejsc) – specjalizacja: programowanie,
  • klasa „b” (28 miejsc) – specjalizacja: programowanie gier - klasa objęta patronatem, opieką dydaktyczną Wydziału Informatyki ZUT.

TECHNIK PROGRAMISTA 351406 (28 miejsc):

  • klasa „c” (28 miejsc) – dwujęzyczna (język angielski)

Dołącz do nas już dziś! Zapraszamy!

Bierzemy udział w elektronicznej rekrutacji prowadzonej przez Urząd Miasta Szczecin.

Harmonogram rekrutacji w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie na rok szkolny 2020/2021 opracowany zostanie na podstawie Zarządzenia Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w lutym 2020 r.


W trakcie nauki uczniowie naszej szkoły przystępują do następujących egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie:

TECHNIK INFORMATYK (po szkole podstawowej)

  • INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

TECHNIK PROGRAMISTA (po szkole podstawowej)

  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
  • INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020".

Akademia Cisco Oracle Academy

Projekty unijne

Partnerzy