Ćwierćfinaliści Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN 2022! 14.06.2022

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie, która znalazła się w najlepszej ósemce drużyn w Polsce w finałowym etapie Turnieju Debat Historycznych IPN. Łącznie w debatach regionalnych i finałowych wzięło udział ponad 80 drużyn. Turniej ogólnopolski odbył się w Warszawie w dniach 13-14 czerwca 2022 r. w budynku Sejmu RP.

W fazie grupowej nasza drużyna zmierzyła się z następującymi tezami:

• jako opozycja z drużyną II LO z Poznania - "Sukces Powstania Wielkopolskiego był głównie wynikiem korzystnej sytuacji międzynarodowej" - przegrana;
  • jako opozycja z drużyną II LO z Białegostoku - "W 1939 r. Polska nie była przygotowana do wojny.", zwycięstwo;
  • jako propozycja z drużyną z ZS 2 z Lubartowa - "Komunistycznym władzom powojennej Polski udało się zniszczyć pamięć o Żołnierzach Wyklętych.", zwycięstwo;

Fazę grupową zakończyli na drugim miejscu i awansowali do fazy pucharowej. W fazie pucharowej debatowali, jako opozycja, pod tezę "Działalność polskiego rządu na uchodźstwie po zakończeniu II wojny światowej nie miała znaczenia dla sprawy polskiej". Przeciwnikami była drużyna z III LO w Tarnowie, która według oceny jury okazała się lepsza w małych punktach.

Gratulujemy najlepszej ósemki!